2020.
november 20.
Részvételi díj:
0 Ft + ÁFA
|
A klímaváltozás témáját nem csak a politikusok és az aktivisták kapták fel, de a befektetők is egyre inkább látnak benne fantáziát és ezt a COVID-járvány csak még inkább felerősítette. A klímaváltozás elleni harc és a fenntartható fejlődés belépett a pénzügyi, azon belül is a befektetések világába. A zöld cégek részvényeinek árfolyamát egyebek mellett az a nemzetközi trend is magasan tartja, hogy egyre több alapkezelő és intézményi befektető dönt úgy, nem fektet többé olyan cégek papírjaiba, amelyek nem támogatják a fenntartható fejlődést. A klímaváltozás hatásaira, a környezetvédelemre fittyet hányó vállalatok eközben azzal szembesülhetnek, hogy sorra veszítik el a megrendeléseiket, csökken a forgalmuk, és a befektetőknél is eladósorba kerülnek a papírjaik. Hosszabb távon ezek a tendenciák a kisebb vállalatokat is arra fogják ösztönözni, hogy felülvizsgálják saját fenntarthatósági szemléletüket és pénzügyeiket.
A Napi.hu első zöldgazdaság konferenciáján részt vevő cégvezetők, befektetők és tőkepiaci szakemberek első kézből értesülhetnek majd a zöld pénzügyek aktualitásairól, a vállalati fenntarthatóságról és azokról a befektetési lehetőségekről, amelyek előbb vagy utóbb a klímasemleges technológiák irányába mozdítják el a gazdaság minden egyes területét.
Moderátor: Szabó Dániel, a Napi.hu újságírója
A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen végzett 1996-ban. 1999-ben megszerezte az EFFAS befektetés-elemző diplomát is, majd 2007-ben a CFA minősítést. 1996-ban a Moellendorf & Company Befektetési és Tanácsadó Kft-nél vállalati- és piacelemző, 1997-1999 között pedig a Hungária Biztosító Rt. részvényportfolió-kezelője. 2000-től az OTP Alapkezelő Zrt. befektetési igazgatója, szakterülete a fejlett részvénypiacok. Az OTP Alapkezelő program trading fejlesztéseiért felelős. Az OTP Klímaváltozás 130/30, az OTP Trend, az OTP Abszolút Hozam és az OTP Omega Alapok kezelője.
Tanulmányait a BME-n, a Hertford Business Schoolon és a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen végzi, karrierjét 1993-ban a Sedgwick Noble Lowndes vezető konzultánsaként kezdi. 1997-től az ABN Amro Equities részvényelemzője, 1998-tól a Budapest Alapkezelő részvényportfólió menedzsere. 2000-től a CA-IB Értékpapír Rt. igazgatója, 2002-től a CAIB Alapkezelő elnök-vezérigazgatója, amely 2006-tól Pioneer Alapkezelőként, majd 2017 júliusától Amundi Alapkezelőként működik. 2010 óta a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének elnöke.
A konferenciát megelőzően a regisztráció során megadott email-címre küldjük el az élő közvetítés megtekintéséhez szükséges linket és az egyedi belépési jelszót.
(Szeretne előadóként megjelenni a konferencián? A szponzorációs lehetőségekről érdeklődjön munkatársunknál: Kovács Péter marketingmenedzser, [email protected], 06-1-506-0938.)