2014.
október 14.
Részvételi díj:
19000 Ft + ÁFA
|
A munkahelyi stressz csökkentése elsősorban nem anyagi, hanem háttértudás és elköteleződés kérdése.
A szükséges ismeretek hiányában kevés munkáltató, vezető tudja, milyen sokat nyerhet mind a szervezet, mind a munkavállaló viszonylag „minimális erőforrás” ráfordítással, és természetesen azt sem tudatosul, hogy mennyit veszít egy szervezet azzal, ha nem foglalkozik ezzel a kérdéskörrel.
A pszichoszocialis kockázatokkal terhelt munkakörnyezet különböző egészségi problémákat okozhat a munkavállalónál; ilyen a fejfájás, az ingerlékenység, az álmatlanság, a depresszió, a magas vérnyomás, az izomfájdalom, a gyomorfekély, a meddőség és a különféle szívkoszorúér megbetegedések. Ördögi kör alakul ki: a stressz miatt csökken a munkahelyi teljesítmény, ami a stressz szint emelkedését hozza magával. Akik munkahelyi stressztől szenvednek (a nők jóval hajlamosabbak erre, mint a férfiak), azok négyszer annyi időt töltenek betegállományban, mint az egyéb munkahelyi ártalomban és betegségben szenvedők. A búskomorság miatt sokan fordulnak az alkoholhoz, könnyűdrogokhoz vagy felvesznek rossz szokásokat, mint a nassolás vagy a dohányzás.
Az Európai Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség legutóbbi páneurópai közvélemény-kutatásának eredményei szerint a munkavállalók 51%-a úgy látja, hogy a munkával kapcsolatos stressz általános a munkahelyén, és tízből négy munkavállaló úgy véli, hogy ezt az adott szervezeten belül nem kezelik jól. A munkáltatók és a munkavállalók azonban együtt sikeresen tudnák kezelni és megelőzni a munkával kapcsolatos stresszt és az ehhez kapcsolódó pszichoszociális kockázatokat.
Az állam oldaláról a szociális háló ezen része már nem létezik, tehát, hogyha a vállalat ezekkel a hatékonyságot rontó problémákkal foglalkozik, csak az ő és a munkavállalója érdekét szolgálja, mely hosszabb távon a költségek csökkenését eredményezheti, de megoldást jelenthet a munkahelyi balesetek megelőzésére is. Az Egészségügyi Világszervezet mutatása szerint minden EAP-ba (Munkavállalói Támogatóprogramba) fektetett egy dollár 4-7 dollár
hasznot hoz. Beavatkozás nélkül pedig nemhogy csökkennek, hanem szinte
biztosan nőnek a költségek.
Moderátor: Domokos László, a Napi.hu hírigazgató-helyettese
Három vagy annál több fő jelentkezése esetén | 10% (1900 Ft + ÁFA) |
Kényelem és luxus a világörökséghez tartozó Budai Várnegyed szívében. Építészeti lelemény: modern szállodai belső keveredik a szálloda helyén korábban fekvő 13. századi domonkos rendi kolostor elemeivel. A szálloda 21, különböző események fogadására alkalmas terme tökéletes választás színvonalas rendezvények és esküvők megszervezésére.